Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

streda 9. augusta 2017

PODUJATIA

NÁVRAT HISTÓRIE & REMESIEL
NA KAŠTIELI JABLONICA

Po desiatkach rokov v kaštieli Jablonica na Záhorí 1. septembra - posledný prázdninový deň - pripravilo Občianske združenie Útulný domov v spolupráci s agentúrou Hector množstvo zážitkov. Šermiarske a žonglérske vystúpenia, bábkové divadlo, Bobo na mučidlách či stredoveké remeslá, ktoré si môžete vlastnoručne vyskúšať. Hlad môžete zahnať v stredovekej kuchyni a potom to vyskákať na nafukovacom kaštieli.

Zároveň budete mať možnosť zúčastniť sa prehliadky určitých častí kaštieľa s historikom, prezrieť si historické fotky, či kúpiť si kameninový pohár tejto národnej kultúrnej pamiatky a aj tak podporiť pokračujúcu záchranu kaštieľa.
Ďakujeme za každé zdieľanie eventu NÁVRAT HISTÓRIE & REMESIEL.
Lístky si budete môcť kúpiť od 1. 8. na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/11641/navrat-historie-a-remesiel-na-kastieli-jablonica, na obecnom úrade Jablonica alebo v kaviarni Gallucci’s v Trnave alebo samozrejme priamo na akcii 1. 9. od 9:45. Tešíme sa na vás!

OZ Útulný domov


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.