Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

utorok 23. októbra 2018

PODUJATIA

PRED STOROČÍM 

Rok 2018 je rokom, kedy si pripomíname 100. výročie konca prvej svetovej vojny, vzniku prvej Československej republiky a odchodu Pálffyovcov z Malaciek. 
Pri tejto príležitosti vás Mestské centrum kultúry Malacky pozýva na hudobno-diskusný podvečer PRED STOROČÍM. 
Účinkujúci: 
FATS JAZZ BAND, swingový orchester 
Mgr. MARTIN GAREK, PhD., historik Ústavu pamäti národa 
- v nedeľu 28. októbra 2018 o 16.00 h v Kultúrním domečku (Hviezdoslavova 3, Malacky) 
Pred podujatím je potrebné si vyzdvihnúť bezplatnú vstupenku v pokladni kina alebo v Knižnici MCK Malacky. 
Swingový orchester FATS JAZZ BAND pripravil špeciálny program s názvom HUDBA PRVEJ REPUBLIKY, v ktorom do prítomnosti prenesieme tie najkrajšie kusy slovenskej a českej swingovej hudby, ale aj nezabudnuteľné slovenské tangá či foxtrotty, ktoré preslávili F. K. Veselý, Dr. Pavol Blaho, Viera Racková, R. A. Dvorský, Inka Zemánková či Jiřina Salačová. Program je doplnený najlepšími americkými hot jazzovými a swingovými šlágrami obdobia rokov 1920 – 1947. 
Súčasťou programu bude beseda s historikom z Ústavu pamäti národa Mgr. Martinom Garekom, PhD., v ktorej si priblížime vznik prvej Československej republiky, prevratové udalosti na Záhorí, príchod českého vojska, dočasnú vládu pre Slovensko v Skalici... 

MCK Malacky


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.