Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

sobota 24. decembra 2011

NOVINKY / LITERATÚRA

MALACKY A OKOLIE 4. HISTÓRIA

Ešte pred Vianocami stihlo vydať svoj historický zborník aj Múzeum Michala Tillnera v Malackách. Obsahuje deväť príspevkov, ktoré sú rozdelené do dvoch častí.
Prvé tri príspevky zborníka Malacky a okolie 4 odzneli na historickom seminári Drobní živnostníci v Malackách a okolí v prvej polovici 20. storočia. Zvyšné štúdie odzneli na pravidelných Stretnutiach s históriou. Sem boli zaradené aj dve študentské práce - práca gymnaziálnej študentky Pavlíny Habovej o doprave v Malackách a bakalárska práca Miroslavy Doršicovej o spolkovom a kultúrnom živote v medzivojnovom období v Malackách. Poslednou časťou 156-stranového zborníka je plnofarebná obrazová príloha. 
Zborník Malacky a okolie 4 je v predaji v Mestskom centre kultúry a Turistickoinformačnej kancelárii v Malackách za 5 €..Súbor všetkých zborníkov Malacky a okolie 1, 2, 3 a 4 je za zvýhodnenú cenu 13 €. 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.