Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

pondelok 17. marca 2014

NOVINKY

HUDBA V MALACKÁCH

Mestské centrum kultúry Malacky - Múzeum Michala Tillnera pozýva na Stretnutie s históriou, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 20. marca 2014 o 17.00 h v galérii MCK na Záhoráckej ulici. Témou diskusného stretnutia bude hudba a jej história v Malackách. Téma bola vybraná zámerne pri príležitosti 50. výročia Malackej hudobnej jari. Preberať sa budú aj iné témy - najstaršie zmienky o hudbe v Malackách, malacké kapely, učitelia hudby a podobne. Účasť prisľúbil aj umelecký šéf a šéfdirigent Štátnej opery v Banskej Bystrici Marián Vach, pochádzajúci z Malaciek. Vstup je voľný.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.