Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

štvrtok 6. februára 2014

LITERATÚRA

NOVÝ ZBORNÍK
MALACKY A OKOLIE 6

Mestské centrum kultúry Malacky – Múzeum Michala Tillnera vydalo svoj v poradí už šiesty zborník s historickou tematikou Malacky a okolie.
Ide o 176-stranový zborník trinástich príspevkov odborníkov v oblasti histórie a architektúry, ktoré odzneli na historickom seminári Stavebný vývoj Malaciek v máji 2013, na pravidelných mesačných prednáškach Stretnutie s históriou a zaradené boli aj ďalšie príspevky.
Šesť príspevkov sa venuje tematike stavebného vývoja Malaciek od stredoveku do obdobia socialistickej výstavby. Ďalšie štúdie sa venujú lodným mlynom na rieke Morave, železničke Malacky – Rohožník, prevratovým udalostiam v roku 1918 na južnom Záhorí, či železnej opone na Záhorí a iným zaujímavým témam. Záver patrí komentovanému prekladu kanonickej vizitácie farnosti Malacky a jej filiálky Jakubov z roku 1634.
Zborník je možné zakúpiť v Mestskom centre kultúry Malacky (Záhorácka 1919) a Turisticko-informačnej kancelárii v Malackách (Bernolákova 1, budova Inkubátora) za 5 €. Záujemcovia o celú sériu zborníkov (č. 1 – 6) dostanú zvýhodnenú cenu 20 €.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.