Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

štvrtok 25. januára 2018

PODUJATIA

AKO LIEČILI KRÁĽA ŽIGMUNDA 
NA HRADE KORLÁTKA

Choroby neobchádzali ľudstvo v žiadnom období. Preto človek vždy hľadal spôsoby, ako ich liečiť. Mnohé lieky a liečby z obdobia stredoveku sa nám dnes môžu zdať ako bizarné či drastické. Jeden zo známych príbehov sa odohral na Záhorí. V roku 1404 sa slávneho kráľa Žigmunda Luxemburského pokúsili otráviť. Neobvyklú liečbu podstúpil na Záhorí na hrade Korlátka.
Mestské centrum kultúry Malacky – Múzeum Michala Tillnera v rámci série Stretnutie s históriou pripravilo besedu s historičkou Danielou Dvořákovou na tému zdravotnej starostlivosti a životosprávy ľudí v období stredoveku. Beseda s názvom Ako kráľa Žigmunda liečili na hrade Korlátka sa uskutoční v galérii Mestského centra kultúry Malacky (Záhorácka 1919, 1. poschodie) v utorok 6. februára 2018 o 18.00 h. Vstup je voľný a každý návštevník je srdečne vítaný.
MCK Malacky


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.