Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

utorok 3. apríla 2018

FOTO

ČÁRY V ROKU 1987

Po čase zase prinášam obrazový príspevok. Tentokrát ide o niekoľko fotografií, ktoré boli urobené v roku 1987 v obci Čáry. Žiaľ, fotograf je neznámy, avšak išlo o súčasť veľkého projektu fotografovania pamiatok po celom Slovensku. Potešilo by, keby sa čitatelia zapojili komentármi pod článkom a bližšie popísali objekty, pridali svoje spomienky, prípadne poslali na dejiny.zahoria1@gmail.com aj ďalšie podobné zábery spolu s popisom. Rád ich pripojím k článku.

 Kostol sv. Martina 01

Kostol sv. Martina 02

Kostol sv. Martina 03

Cintorín

Fara

Socha sv. Michala Archanjela

Socha sv. Vendelína

Socha sv. Floriána

Kríž 01

Kríž 02

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.