Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

štvrtok 23. januára 2014

NOVINKY

PREZENTÁCIA NOVEJ KNIHY O MALACKÁCH

O pár dní bude verejnosti predstavená nová kniha o dejinách Malaciek. Ide o pokračovanie knihy Malacké pohľady a "zhmotnenie" článkov vychádzajúcich na stránke malackepohlady.sk.
Občianske združenie MLOK vás pozýva na prezentáciu novej knihy Malacké pohľady. Výber z článkov 2010-2012. Kniha je zostavená z príspevkov, zameraných na históriu mesta, publikovaných v posledných rokoch na internetovej stránke malackepohlady.sk. Autormi článkov sú Martin Macejka, Milan Valachovič a Vlado Handl. Kniha obsahuje množstvo archívnych fotografií. Prezentácia bude prebiehať v malackom kine (Kultúrním domečku) v pondelok 27. 1. 2014, začne o 18.00 h.

O.Z. MLOKŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.