Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

sobota 31. januára 2015

PODUJATIA

STRETNUTIE S HISTÓRIOU V MALACKÁCH

Mestské centrum kultúry Malacky – Múzeum Michala Tillnera na mesiac február pripravilo prednášku z cyklu Stretnutie s históriou na tému Dolní konec. Ňou nadväzuje na predchádzajúce prednášky venované minulosti jednotlivých štvrtí mesta Malacky. Prednáška bude spojená s premietaním historických fotografií a besedou s pamätníkmi.
Prednáška sa uskutoční v utorok 3. februára o 18.00 h v Kultúrním domečku (Kine Záhoran, Hviezdoslavova 3, Malacky). Srdečne sú pozvaní nielen obyvatelia Dolního konca, ale všetci záujemcovia o históriu Malaciek. Vstup je voľný.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.