Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

streda 4. marca 2015

PODUJATIA

STRETNUTIE S HISTÓRIOU

Marcové Stretnutie s históriou Múzea Michala Tillnera v Malackách sa bude venovať problematike historických prameňov a ich verejnej bádateľskej prístupnosti.
Historici Milan Greguš, Ivan Klas, Martin Macejka a Pavol Vrablec v diskusne ladenej prednáške s prezentáciou oboznámia prítomných záujemcov o históriu s možnosťami získavania historických prameňov predovšetkým v ich elektronickej verzii v rozličných internetových databázach – cirkevné matriky, staré noviny, knihy, fotografie, historické listiny, ich edície..., aby takýmto spôsobom pomohli amatérskym bádateľom. 
Stretnutie s históriou s názvom Všetko je na webe? Odhaľovanie tajomstiev minulosti sa uskutoční v utorok 10. marca 2015 o 18.00 h v malackom kaštieli. Vstup je voľný. Kto nepríde, sa nedozvie ☺


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.