Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

štvrtok 11. mája 2017

PODUJATIA

SEMINÁR O PÁLFFYOVCOCH


Mestské centrum kultúry Malacky - Múzeum Michala Tillnera pozýva na svoj tohtoročný historický seminár. Keďže sa obnovuje malacký pálffyovský kaštieľ, opäť sa vraciame k téme Pálffyovcov. Tentokrát sa pokúsime priblížiť ich bežný život.

Pozvanie prijali renomovaní historici - doc. Ivan Mrva z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave a dr. Tünde Lengyelová z Historického ústavu SAV v Bratislave. Prednášať budú aj historici Múzea Michala Tillnera v Malackách dr. Pavol Vrablec a mgr. Martin Macejka. Na záver odprezentuje priebeh rekonštrukcie strechy malackého kaštieľa ing. Matej Farkaš z Mestského úradu Malacky.
Historický seminár sa bude konať v piatok 19. mája 2017 od 10.00 h v Kultúrním domečku (kino Záhoran) v Malackách (Hviezdoslavova 3). Vstup je voľný.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.