Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

pondelok 19. septembra 2011

NOVINKY

KAMENNÝM CHODNÍKOM
PO STOPÁCH PÁLFIOVCOV

Mesto Malacky na Deň cestovného ruchu 24. septembra 2011 otvorí svoje kultúrne pamiatky pre verejnosť.
V čase od 8.30 do 14.00 h si každý bude môcť bezplatne so sprievodcom prezrieť Pálfiovský kaštieľ, židovskú synagógu, františkánsky kláštor, kostol a krypty a Múzeum Michala Tillnera. Lákadlom pre návštevníkov bude možnosť prezrieť si schránku so srdcom Jána III. Antona Pálfiho (+ 1694). Za návštevu aspoň štyroch pamiatok získajú návštevníci 10 % zľavu na obed v reštaurácii Koliba.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.