Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

piatok 5. apríla 2013

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK
10. kolo

A sme v závere našej súťaže o knihy od internetového kníhkupectva ABCknihy.sk. Dnes zverejňujem posledné slovo. O akú dedinu alebo mesto na Záhorí ide? Pozor! Nemusí ísť o jednoduchú úlohu, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Je to tak trošku chyták.
Svoje odpovede podľa inštrukcií v pravidlách súťaže posielajte do nedele 7. apríla 2013 do 23.59 h na adresu dejiny.zahoria1@gmail.com. Správnu odpoveď sa dozviete na budúci týždeň pri vyhodnotení súťaže.

10. kolo


V deviatom kole som uverejnil názov Zeleskut. Takto bola pomenovaná Sološnica v listine z roku 1367.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.