Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

utorok 5. februára 2013

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK
2. kolo

Súťaž o knihy s internetovým kníhkupectvom ABCknihy.sk pokračuje druhým kolom. Čo je napísané na obrázku? Poznáte túto dedinu alebo mesto?
Správnu odpoveď sa dozviete v treťom kole. Pravidlá súťaže nájdete TU. Odpovede na 2. kolo posielajte na adresu dejiny.zahoria1@gmail.com do nedele 10. februára 2013 do 23.59 h podľa inštrukcií v pravidlách súťaže.

2. kolo


V prvom kole som uverejnil nápis Naghlewar. Takto boli označené Veľké Leváre v roku 1593 v portálnom súpise (súpis usadlostí) Bratislavskej stolice.
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.