Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

piatok 22. februára 2013

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK
4. kolo

Súťaž o knihy od internetového kníhkupectva ABCknihy.sk pokračuje štvrtým kolom. Identifikujete dnešnú záhorskú obec alebo mesto?
Správnu odpoveď sa dozviete zase v piatom kole. Pravidlá súťaže si môžete prečítať TU. Odpovede na štvrté kolo posielajte na dejiny.zahoria1@gmail.com do nedele 24. februára 2013 do 23.59 h.

4. kolo


V treťom kole som uverejnil nápis Konyha, za ktorým sa skrýva názov obce Kuchyňa. Tento nápis sa nachádza v súpise záhorského obvodu z roku 1738.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.