Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

streda 13. marca 2013

NOVINKY

ŠTREČKA

Mestské centrum kultúry Malacky – Múzeum Michala Tillnera pozýva všetkých záujemcov o históriu regiónu Záhorie na ďalšiu prednášku z cyklu Stretnutie s históriou.
Marcová prednáška s prezentáciou fotografií a besedou bude na tému Štrečka - úzkokoľajná železnička Malacky – Rohožník. Prednáška mgr. art. Tomáša Haviara sa uskutoční v galérii Mestského centra kultúry v Malackách (Záhorácka 1919, 1. posch.) vo štvrtok 21. 3. 2013 o 17.00 h. Vstup je voľný.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.