Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

štvrtok 14. marca 2013

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK
7. kolo

A poďme už do siedmeho kola našej bádateľskej súťaže o knihy od internetového kníhkupectva ABCknihy.sk. Čo presne je napísané na tomto obrázku? O akú záhorskú obec alebo mesto ide?
Prečítajte si TU pravidlá našej súťaže a podľa nich posielajte odpovede na mailovú adresu dejiny.zahoria1@gmail.com do nedele 17. 3. 2013 do 23.59 h. Správnu odpoveď sa dozviete v ďalšom kole.

7. kolo


V predchádzajúcom kole súťaže som uverejnil nápis Jobluncha. Tento nápis sa nachádza v listine z roku 1262 a označuje dnešnú Jablonicu.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.