Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

streda 6. marca 2013

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK
6. kolo

A máme tu ďalšie kolo súťaže o knihy od internetového kníhkupectva ABCknihy.sk. Dnešný nápis nebude z tých najľahších. Dá sa však zvládnuť. Čo presne je napísané na obrázku a o ktorú záhorskú obec alebo mesto ide?
Správne odpovede podľa pravidiel súťaže, ktoré si môžete prečítať TU, posielajte do nedele 10. 3. 2013 do 23.59 h na adresu dejiny.zahoria1@gmail.com. prosil by som o presné znenie nápisu na obrázku. Správnu odpoveď sa dozviete v siedmom kole.

6. kolo


V piatom kole súťaže som uverejnil nápis Egbelo. Ide o Gbely zo súpisu Nitrianskej župy z roku 1778-1779.Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.