Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

piatok 29. marca 2013

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK
9. kolo

V predposlednom kole našej súťaže o knihy od internetového kníhkupectva ABCknihy.sk skúsim ukázať trošku ťažší oriešok. O akú dedinu alebo mesto na Záhorí ide?

Prečítajte si pravidlá tejto súťaže a podľa nich posielajte odpovede do nedele 31. 3. 2013 do 23.59 h na adresu dejiny.zahoria1@gmail.com. Správnu odpoveď sa dozviete v ďalšom kole.

9. kolo


V predchádzajúcom ôsmom kole ste správne čítali názov Holych. Takto bol zapísaný Holíč v listine z roku 1494.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.