Touto stránkou chcem prispieť k poznávaniu a popularizácii dejín Záhoria, pričom budem klásť dôraz iba na seriózne a hodnoverné informácie s vylúčením mýtov, legiend a špekulácií. Moju snahu môžete podporiť svojimi komentármi, či poskytnutím akýchkoľvek informácií. Uvítam pripomienky k obsahu, k prekladom, odkazy na literatúru, pramene, podujatia...
Zároveň rád zverejním aj vaše príspevky (články, fotografie). K tomuto účelu slúži možnosť komentárov pod príspevkami alebo mailová schránka dejiny.zahoria1@gmail.com.
(Autorom všetkých článkov a prekladov, pokiaľ nie je uvedené inak, je PAVOL VRABLEC - pozrite aj https://independent.academia.edu/PavolVrablec)

piatok 22. marca 2013

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK

SÚŤAŽ S ABCKNIHY.SK
8. kolo

Naša súťaž o knihy od internetového kníhkupectva ABCknihy.sk sa pomaly blíži ku koncu. Dnes uverejňujem ďalší nápis a vy ho skúste správne prečítať a určiť, o ktorú záhorskú obec alebo mesto ide.

Podľa pravidiel tejto súťaže pošlite odpovede na 8. kolo na mailovú adresu dejiny.zahoria1@gmail.com do nedele 24. 3. 2013 do 23.59 h. Správnu odpoveď sa dozviete v ďalšom kole.

8. kolo


V predchádzajúcom siedmom kole som uverejnil nápis Loyp. Takto je označený Láb v listine z roku 1206.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Prosím, diskutujte iba o téme príspevku a nezabudnite sa podpísať.